Команда Екодії продовжує спілкуватися з іноземними медіа, розповідати про ситуацію в країні та закликати світову спільноту до рішучих дій задля наближення перемоги України.
Цього разу ми зібрали для вас матеріали, в яких наші колеги переконливо обґрунтовують відмову від російського викопного палива — вугілля, газу, нафти та урану — на користь переходу до відновлюваних джерел енергії.
Виконавча директорка Екодії Наталія Гозак дала інтерв’ю американському екологічному виданню Inside Climate News. Ось одна з її тез, що прозвучала під час розмови:
«Окупувавши лише одну чи дві атомні електростанції, вони [росіяни] можуть позбавити нас близько однієї третини загального електропостачання України. Тож на нашу думку, маємо шанс переглянути нашу енергетичну політику. Малі та децентралізовані відновлювані джерела енергії — це сталі рішення, що не лише допомагають зменшити викиди задля досягнення кліматичних цілей, а й безперечно гарантують більше безпеки у контексті війни та воєнних ризиків».
Дещо особисту історію Наталії про зміни, які принесла в її життя та життя нашої організації війна, читайте за посиланням: https://cutt.ly/ZDJGIqT
Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики Екодії, поспілкувався з міжнародною організацією з питань освіти та адвокації, яка працює над тим, щоб активізувати рух за подолання крайньої бідності, Global Citizen.
«Відтоді, як розпочалася війна, росія захопила українські атомні електростанції, через що ми зараз не знаходимо собі місця. Що буде далі? Ми маємо справу зі справжнім ядерним тероризмом. Сполучені Штати зробили правильно, що відмовилися від імпорту російського вугілля, та вони досі імпортують 16% російського урану», — розповів Костянтин.
Про роль викопного палива у вторгненні в Україну, нагальну потребу дистанціюватися від цього джерела енергії та про роботу Екодії в умовах війни читайте тут: https://cutt.ly/TDJ5rG3
Ольга Бойко, експертка з мережування ГО «Екодія», взяла участь у відеоконференції проєкту Ukraine in flames, організованого Українським кризовим медіа-центром, аналітичним центром Українського католицького університету та ГО «Євроатлантичний курс». Ось частина її виступу:
«Пріоритетом всіх українців та українок є якнайшвидше припинення війни. Тому зараз ми сфокусовані на короткострокових рішеннях, які матимуть результат уже за декілька днів чи тижнів. Адже цей час вирішальний для наших життів. Тоді як країни, що зараз живуть у мирі, сфокусовані на довготермінових рішеннях. І це можна зрозуміти. Зараз вони аналізують те, як відмова від російського викопного палива вплине на їхню економіку.
Ми знаємо, що ЄС та США вже зараз шукають шляхи, які дозволять їм почати імпортувати викопне паливо деінде, фактично змінюючи лише джерело походження цього палива. Зрозуміло, що перехід до відновлюваних джерел енергії не може статися за один день. Та ці країни не повинні втрачати можливість розв’язати одразу декілька викликів, що постають перед ними: припинити фінансування війни, стати енергетично незалежними й допомогти сповільнити кліматичну кризу. Війна в Україні показала, що світ має завершити токсичні стосунки з російським викопним паливом».
Повний виступ Ольги дивіться за посиланням: https://cutt.ly/RDKr7mB