7 квітня відбулося 38-е засідання Ради Адаптаційного Фонду в кампусі ООН у Бонні, куди була запрошена Ольга Бойко, експертка з мережування в Екодії та координаторка мережі CAN EECCA. У своєму онлайн-виступі Ольга наголосила на важливості залучення громадськості на всіх етапах розробки та імплементації проєктів із адаптації, а також на важливій ролі України для світу.
“Важливо зрозуміти зв’язки, які існують між Україною та іншими країнами. Через війну росії в Україні країни Кавказу та Центральної Азії стають ще більш вразливими, ніж раніше, оскільки їхня економіка була дуже прив’язана до російської. Вони вже відчували танення льодовиків, нестачу води та посуху. Це означає, що вони втратять частину здатності до адаптації і потребуватимуть додаткової підтримки.” – коментує Ольга
Попри те, що Україна є країною Додатку 1 Кіотського протоколу, а отже є розвиненою країною, що не може претендувати на фінансування Фонду Адаптації, ця ситуація може змінитися. Український експорт зерна живив такі країни, як Єгипет, Індонезія, Бангладеш, Пакистан, Ємен, Ліван. Ці країни тепер відчуватимуть дефіцит продовольства. Україна матиме нижчі показники врожаю через забруднені та окуповані землі, які не можна було використовувати під час посівного сезону. Допомагаючи Україні впроваджувати сталі сільськогосподарські практики, Адаптаційний фонд може автоматично допомогти біднішим країнам зберегти імпорт зерна на достатньому рівні.
“У цьому процесі громадські організації мають величезний потенціал. Вони можуть діяти як зв’язок між великими міжнародними установами, такими як Адаптаційний фонд, та національними установами, забезпечуючи прозорість та підзвітність. Я б також додала, що сильне громадянське суспільство є запорукою більш демократичного, децентралізованого уряду”, — сказала Ольга Бойко.
Під час зустрічі радниця Адаптаційного Фонду Майя Цкхварадзе взяла слово та заявила про свою підтримку Україні, засудивши військове вторгнення росії. Підтримка членів Адаптаційного Фонду України — це хороший знак. Нам варто продовжувати розкривати зв’язки, які є між Україною та іншими країнами світу, аби ставало очевидним що від стійкості нашої країни залежить стійкість багатьох інших, більш вразливих до зміни клімату.
Виступ Ольги можна послухати за посиланням (англійською) або нижче: AFB Meeting
Контакти для додаткової інформації:
yb@ecoact.org.ua