З 28 по 29 листопада у Львові проходив Форум “Кліматичні амбіції міст”, спільно організований 350.org – Україна, Українською Кліматичною Мережею, Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, проектом “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС). Серед запрошених спікерів були двоє представників Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області.
Олександр Брикалов, міський голова Мирнограду, та Людмила Білецька, міський голова Новогродівки, поділилися досвідом перших кроків своїх міст до справедливої енергетичної трансформації.
Освіта молоді – панацея проти зміни клімату
“Найголовніше – це освіта молодого покоління. Ми повинні докласти зусиль, щоб проблема зміни клімату належним чином висвітлювалася в шкільній програмі. Я дуже вірю у нове покоління, тільки завдяки знанням та досвіду старшого покоління та динамізму молоді – можна зробити реальні зміни”, – надихала всіх присутніх Людмила Білецька.
Очільниця Новогродівки взяла участь у панельній дискусії, присвяченій кліматичній політиці українських та європейських міст. Разом з нею презентації робили міський голова Чорткова Володимир Шматько, мер Домброва Гурнича (Польща) Марчін Базилак та представник SmartEnCities з міста Тарту (Естонія) Каспар Алев.
Фото: Олена Ангелова
Не вугіллям єдиним і давайте повчимось у Європи
“Які ми передбачаємо можливості стратегії розвитку шахтарських територій – по-перше, це курс на диверсифікацію та формування альтернативної економічної бази розвитку території. Структурна перебудова економіки старих промислових регіонів має здійснюватися в рамках державної регіональної політики, яка базується на кращих європейських практиках”, – заявив Олександр Брикалов, виступаючи в секції “Співпраця держави і громад задля енергетичного переходу”.
Разом з ним децентралізацію управління і енергетики та соціальні наслідки енергетичного переходу обговорювали Юрій Бова, міський голова міста Тростянець, Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України”, Валентина Гнасюк-Терлецька, представник проєкту “Муніципальні партнерства з Україною” Engagment Global та Роман Рувінскі, координатор міжнародного проєкту “Рясне район зелених технологій” міст побратимів Львів-Фрайбург.
Фото: Олена Ангелова
Діяльність Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області підтримується громадськими організаціями Екодія, Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива” та Germanwatch в рамках проекту “Нова енергія – нові можливості для сталого розвитаку Донбасу”.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин, 066 545 14 88