Екодія оголошує конкурс на закупівлю послуг з розробки для громад рекомендацій з післявоєнного відновлення населених пунктів з урахуванням адаптації до зміни клімату та інтеграції їх у стратегії післявоєнного відновлення
Не зважаючи на те, що війна продовжується, вже зараз виникла необхідність планувати відновлення країни. Саме тому Екодією були запропоновані основні принципи для Зеленої післявоєнної відбудови, які б забезпечили сталий розвиток економіки та громад.
Серед іншого, критично важливим для громад є врахування під час відбудови ризиків, які несе для них зміна клімату – збільшення тривалості посух, хвиль тепла, шквального вітру, підняття рівня морів, сильних морозів і снігопадів, аномальних злив та підтоплень. Це ще більш актуально для регіонів, які постраждали внаслідок російської агресії, а зараз повинні шукати шляхи відбудови нормального життя, враховуючи, зокрема і виклики, які пов’язані із довкіллям. Більше, про те чому важливо враховувати адаптацію до зміни клімату у післявоєнній відбудові можна знайти у нашій статті.
Перед українськими громадами стоїть комплексна задача – забезпечити зелене відновлення України з використанням найкращих доступних технологій та практик, що зробить громади сильними та спроможними.
Громадська організація “Центр екологічних ініціатив “Екодія” оголошує тендер за фінансової підтримки Федерального міністерства екології, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation and Nuclear Safety), у рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) “Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики”.
Ми запрошуємо до співпраці громадські організації, зацікавлені у роботі з темою адаптації до зміни клімату та Зеленого післявоєнного відновлення громад. Ми оберемо 4 організації, які протягом 6 місяців проаналізують існуючий плани післявоєнного розвитку їхніх громад або долучаться до процесу розробки таких планів та сформують рекомендації для врахування у них адаптації до зміни клімату та зеленого післявоєнного відновлення.
Що можуть включати проєкти: аналіз вразливості громади та визначення пріоритетних заходів з адаптації до зміни клімату, які будуть включені у стратегію післявоєнного відновлення; залучення необхідних експертів (з адаптації до зміни клімату, стратегічного розвитку громад, тощо); робота над практичними прикладами адаптації; комунікаційну роботу; розробку матеріалів; адвокатування необхідності включення адаптації до зміни клімату у плани відновлення громади.
Проєкт покликаний забезпечити залучення громад до прийняття рішень, шляхом підтримки їхньої взаємодії із місцевою владою та участі у розробці стратегій післявоєнного відновлення.
Очікувані результати та продукти:
- Напрацювання рекомендацій щодо врахування адаптації до зміни клімату у плані післявоєнного відновлення громади.
- Участь у розробці плану післявоєнного відновлення громади, зустрічі (онлайн та/або офлайн) з представниками місцевої влади та населенням для комунікації ваших рекомендацій та інші заходи з підвищення поінформованості громади.
- Матеріали (у т.ч., аналітичні та/або публікації) на тему “Як зміна клімату може впливати на нашу громаду”, “Зелене післявоєнне відновлення – можливості для громад” і т.п.
- Залучення до роботи разом із Екодією над формуванням спільного бачення громадськості щодо того, як адаптація до зміни клімату повинна бути врахована у післявоєнній відбудові громад в Україні.
Критерії до учасників тендеру:
- Офіційно зареєстрована громадська організація.
- Місто чи ОТГ, з яким планується співпраця, наразі відновлюється після воєнних дій (наприклад, це можуть бути громади Київської, Чернігівської, Житомирської, Сумської, Харківської, та ін. областей).
- Участь у спільних зустрічах з учасниками проєкту та обмін досвідом.
- Готовність бути присутніми на загальному плануванні проєкту та на фінальній зустрічі (скоріше за все онлайн).
Загальний бюджет У рамках конкурсу планується ухвалення 4 контрактів (на 3000€ євро кожен).
Термін виконання робіт і надання послуг: листопад 2022 – квітень 2023 року. Фінальний звіт до 30 квітня 2023 року.
Із організаціями, які виконали всі заплановані задачі проєктів та умови договорів в строк, можливе продовження проєктів до кінця 2023 року.
Для подання своєї пропозиції, заповніть будь ласка аплікаційну форму та бюджет проєкту, які знаходяться у додатках. Будь ласка надсилайте аплікаційну форму у форматі Word та бюджет у форматі Excel.
Аплікаційна форма (Docx)
Бюджет проєкту (Xlsx)
Тендерні пропозиції приймаються за адресою: info at ecoact.org.ua.
Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій від учасників: 17 жовтня 2022 року, до 18:00 за Київським часом. Результати відбору тендерної комісії будуть оприлюднені не пізніше 14.10.2022 року
Тема листа: Адаптація до зміни клімату і зелене відновлення – міні-гранти