Мешканці вже трьох населених пунктів Миколаївщини – Богданівки, Олександрівки та Побужжя, на сьогодні не дали згоди підвищенню рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метрів.
“Відповідно до порядку денного громадських слухань мало відбутися ухвалення рішення щодо підвищення рівня Олександрівського водосховища. Таке ухвалення відбувається шляхом голосування. Проте подібного голосування в жодному з трьох населених пунктів не відбулось”, – зазначила координатор по роботі з місцевими громадами Тамара Харчилава.
За її словами, мешканці населених пунктів піднімали одні й ті самі питання — вони казали про заболочення річки, про зменшення рибних запасів, погіршення якості питної води. Місцеві мешканці пов’язували виникнення цих проблем з підвищенням рівня Олександрівського водосховища до позначки 16 метрів. Зараз вони побоюються, що подальше підвищення рівня водосховища призведе до поглиблення вже існуючих проблем.
Присутні на слуханнях науковці та громадські активісти повідомили місцевим жителям про екологічні, культурні втрати та ризики, які може принести підвищення рівня Олександрівського водосховища.
За інформацією науковців, сумарний об’єм штучних водойм у басейні Південного Бугу вже зараз сягає половину стоку річки, а у дуже маловодні роки перевищує стік. За таких обставин неприпустимо збільшувати використання води на технічні потреби.
Підтоплені пороги Бузького Гарду. Фото Д. Кривого
Нагадаємо, проектом “Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС” передбачається підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та збільшення корисної ємності до 72,6 млн. куб.м, з яких, серед іншого, для додаткового водоспоживання Южно-Української АЕС планується використати 7 млн.куб.м, для Ташлицької гідроакумулюючої електростанції – 14,4 млн.куб.м, компенсація безповоротних втрат (випаровування) складе 5,1 млн.куб.м.
Контакти для додаткової інформації:
Тамара Харчилава
Координатор по роботі з місцевими громадами
тел. 068 515 33 80