В Німеччині нові вугільні станції сумарною потужністю 5 ГВт будуть виведені з експлуатації вже до кінця року. Вони отримають компенсацію, що в середньому складає 66 000 євро за мегават потужності.
Мова про закриття ТЕС, відкритих ще в 2015 році. Старіші та брудніші німецькі підприємства продовжать свою роботу.
Виведення з експлуатації нових ТЕС у Німеччині стало можливим завдяки успішному проведенню аукціону на закриття теплоелектростанцій, де оператори мереж конкурували за отримання компенсації. Переможці були обрані на основі співвідношення між запитуваною сумою компенсації та очікуваним зменшенням викидів CO2.
Окрім цього, німецькі оператори електромереж можуть попросити перевести деякі електростанції в резерв для “критичних ситуацій”. Однак ці ТЕС більше не будуть брати участі на ринку електроенергії з 1 січня наступного року.
Аукціон став можливістю для деяких власників закрити ТЕС раніше, ніж це планувалося. Не дивлячись на те, чи будуть потужності переведені у резервні, компанії планують підтримувати працівників у пошуку і створенні нових робочих місць.
План відмови Німеччини від вугілля, де закриваються лише нові ТЕС, а старі продовжують роботу, викликав жорстку критику. Вона пов’язана з недотриманням кліматичних цілей, а також з наданням вугільним компаніям занадто великої компенсації.
Деякі експерти називають день аукціону успішним для клімату, але не для платників податків. Бо саме громадянам Німеччини необхідно буде заплатити за помилкові та брудні інвестиції уряду в побудову нових ТЕС.
“Критика німецького уряду за те, що він дозволив продовжити роботу старим забруднюючим ТЕС та надав велику компенсацію новим вугільним генераціям, є цілком зрозумілою. Оскільки повільна та поступова відмова від вуггіля виявилася значно дорожчою для Німеччини.
Поступова відмова від вугілля є дорогою і для України. На сьогодні вугільний сектор нашої країни повністю залежить від щорічних багатомільярдних державних дотацій. Аналіз державних бюджетів останніх років свідчить про зростання сум відрахувань. У 2019 році вони становлять вже майже 3 млрд. грн. Чим довше затягувати з “зеленою” енергетичною трансформацією, тим більше зростатиме сума витрат на вугільну галузь”, – коментує Анна Богушенко, фахівчиня з питань енергетичної політики ГО “Екодія”
Контакти:
Валентин, 066 545 14 88