Сім шахтарських міст Донецької області розроблять спільну стратегію трансформації.
За підтримки партнерів вони створять документ, який визначить основні напрями та запропонує конкретні кроки для розвитку регіону. 9 липня 2020 року відбулася установча онлайн-зустріч з усіма мерами.
Зараз шахтарські міста залежать від однієї галузі, яка до того ж є переважно збитковою і рано чи пізно почне згортатися. Попередній досвід країн, де цей процес вже відбувся, показує, що без планування та співпраці, регіони стикаються зі складними соціально-економічними наслідками. Після закриття шахт міста залишаються без основного підприємства – і, як наслідок, без робочих місць та джерела прибутку. А це в свою чергу неминуче призводить до занепаду усієї міської інфраструктури та масової міграції.
Стратегічний підхід до трансформації міст дозволить їм перейти до нових форм економічної активності, сприятиме економічному прогресу, соціальній стабільності та екологічній сталості регіону. А завдяки участі самих міст, стратегія враховуватиме потреби, пріоритети та сильні сторони кожного із них індивідуально.
У стратегії міста визначать пріоритети розвитку, розподіл ролей та функцій міст у співпраці. Також планують розробити спільну позицію щодо того, якої державної та міжнародної підтримки потребують, та створити конкретні проєкти, на які згодом шукатимуть фінансування та реалізовуватимуть їх на місцях.
Над документом працюватимуть шахтарські міста-учасники Платформи сталого розвитку Донецької області (Вугледар, Добропілля, Мирноград, Новогродівка, Покровськ, Селидове, Торецьк) за підтримки трьох партнерських проєктів: проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, проєкт ЄС “FORBIZ – Створення кращого бізнес-середовища” та проєкт “Нова енергія – нові можливості для сталого розвитку Донбасу”, який реалізується ГО Екодія, Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива” та Germanwatch.
В березні 2020 року ці три проєкти організували стратегічну сесію “Економічна диверсифікація. Потенціал, стратегії та інструменти для розвитку вугільних міст Донецької області”. Матеріали, напрацьовані на цьому заході, стали основою для подальших кроків з розробки Стратегії трансформації шахтарського регіону.
Контакти:
Валентин, 066 545 14 88