Житомир став першим містом у Східній Європі, що заявило про перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.
22 червня 2018 року міський голова Сергій Сухомлин та партнери Екодії — міжнародна неурядова організація 350.org підписали меморандум про співпрацю, який, зокрема, передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на відновлювані джерела енергії, а також розробку першої в Україні довгострокової кліматичної стратегії протягом наступного року.
“Житомир, як і більшість великих міст України та Європи, є дуже залежним від споживання викопного палива: газу, нафти, вугілля. Однак, розуміючи загрози та можливості нового сторіччя, місто сміливо приєдналося до глобальної ініціативи: разом з такими містами, як Барселона, Франкфурт, Манчестер, Мальмо, Каліфорнія та десятками інших – максимально зменшити свій негативний вплив на довкілля та вплив зміну клімату. Саме такі кроки і є визначальними для того, щоб міжнародна Паризька угода була втілена у життя і ми не допустили подальшого глобального потепління на більш ніж 1,5°С-2°С”, – коментує подію Анна Акерманн, керівниця кліматичного відділу Екодії.
Також, мер Житомира зможе публічно заявити про ціль міста на Глобальному Кліматичному Саміті (Global Climate Action Summit), що відбудеться у м.Сан-Франциско 12-14 вересня 2018 року. Там зберуться представники урядів різних країн світу, щоб ставити амбітні цілі по збереженню клімату на планеті, зокрема через перехід на «зелену» енергію.
«Це сенсаційне рішення про перехід на відновлювану енергію, як в національному, так і в міжнародному плані, – говорить кампейнерка 350.org з відновлюваних джерел енергії у регіоні СЄКЦА, Юлія Мельник (Пашковська). – Враховуючи, що Україна – це держава, яка перебуває у стані воєнного конфлікту, залежна від імпортного вугілля, газу та ядерного палива. Нам вкрай важливо брати курс на енергобезпеку, енергонезалежність та розвивати ВДЕ. Таким чином, Житомир став на шлях кліматичного лідерства, бо це перше місто, в якому народжується місцева кліматична політика. Адже, відмова від викопного палива – головна передумова збереження клімату на планеті».
Зараз ведуться нові переговори. Тому в найближчі 2 місяці очікуються заяви про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року ще кількох українських міст.
Варто зазначити, що Україна володіє необхідним технічним потенціалом та економічними передумовами для здійснення трансформації енергетичного сектору і збільшення до 2050 року частки “зеленої” енергії в енергобалансі країни до 91%. Такі дані опубліковані в дослідженні державної організації «Інститут економіки та прогнозування» Національної академії наук України, що було здійснено за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.
За деталями звертайтесь:
Анна Акерманн
Керівниця кліматичного відділу
тел. 063-068-43-84
aa@ecoact.org.ua