На початку літа стартував проєкт PARASOL, який допомагає малим містам та селам Дніпровщини відновитися після важких часів. Екодія, разом із фондом RCErBs, мережею Bankwatch Network та активними громадянами, об’єднала зусилля, щоб підтримати ці громади на шляху до сталого розвитку. Ми працюємо над тим, щоб впроваджувати екологічні рішення, які зроблять відбудову не лише швидшою, але й дружньою до довкілля.
На прохання громад з інших регіонів, проєктом ми вирішили розширити географію співпраці.
В середині серпня відбувся круглий стіл в Києві, в приміщенні Екодії, яке вже стало знайомим для багатьох громад України.
Цього разу список гостей був розширений представниками муніципалітетів Долинської та Знам’янської громад Кіровоградської області, які приєдналися до колег з Петропавлівської, Чумаківської та Юр’ївської громад з Дніпровщини, які саме і стояли біля витоків цього проєкту.
Колеги з сусідніх областей поділилися досвідом розв’язання проблемних питань, які постають зараз перед громадами.
Всі громади, представлені на цьому заході, перебувають на різних рівнях стратегічного планування відновлення.
Деякі мають готові Програми комплексного відновлення, деякі — муніципальні енергетичні плани та стратегії екологічної безпеки, а деякі вже визначилися з пріоритетними проєктами та успішно впроваджують їх в життя.
Багато громад виявили бажання дізнатися про те, як успішно реалізувати проєкти відновлення. Тому ми вирішили організувати навчальні поїздки, щоб громади могли перейняти досвід одна в одної.
Головне завдання таких турів повинно полягати в набутті практичного досвіду громадами від креативних та нестандартних рішень колег, які позитивно впливають на розвиток громад.
Також розглядається можливість долучення до проєкту малих громад з Європейського Союзу, яким було б цікаво реалізувати спільні проєкти з громадами України.
Проєкт PARASOL і надалі планує відбирати активних учасників для аналізу і просування практик та нестандартних рішень відновлення та сталого розвитку серед громад інших регіонів.
Також важливу роль проєкт вбачає у максимальному охопленні пропозицій громадськості, механізмів та дій, які можливо застосовувати при попередньому аналізі відновлення територій громад. Тому проєкт відкритий до співпраці з громадськими організаціями, які готові включитися у відпрацювання таких механізмів на практиці.
Джерело – recovery.win
Фото надані автором