25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, якою закликав країни підвищувати свої зобов’язання у рамках Паризької угоди та робити все можливе для того, щоб утримати глобальне потепління на рівні 1,5°С. Хоча офіційно затверджена мета ЄС – зменшити викиди парникових газів на 45% до 2030 року, члени Європарламенту своєю резолюцією наголосили про необхідність оновленої та більш амбітної мети у 55%.
Поштовхом до такого рішення став новий звіт Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, опублікований раніше у жовтні. Звіт показав, що потепління на 2°С несе набагато більше загроз, економічних втрат та незворотних наслідків, аніж потепління на 1,5°С. Саме тому представники Європарламенту виступають за активні дії для боротьби зі змінами клімату, наголошуючи, що технологічні рішення для цього є доступними та економічно доцільними вже сьогодні.
Члени Європарламенту також висловили стурбованість тим, що в інших країнах (не членах ЄС) дискусія щодо підвищення внеску до Паризької кліматичної угоди розпочинається лише зараз. Не виключенням є і Україна.
“Перед підписанням Паризької угоди у 2015 році, Україна подала свій національний внесок, який передбачає нарощування викидів парникових газів від сьогоднішнього рівня. Саме нарощування, а не зниження, а отже – сприяння глобальному потеплінню. З тих пір мало що змінилося, і ми досі у своїх стратегіях плануємо підтримувати економіку на основі викопних палив: вугілля, нафти, газу. Маючи великий потенціал для розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності, Україна могла би підвищити свої амбіції”, – коментує керівниця кліматичного відділу Центру екологічних ініціатив “Екодія”, Анна Акерманн.
Нагадуємо, що з 2 по 14 грудня у місті Катовіце (Польща), пройдуть міжнародні кліматичні переговори COP24. Очікується, що під час них країни домовляться щодо спільних Правил, за якими повинна функціонувати Паризька угода. До 2020 року усі країни, які ратифікували угоду, мають подати оновлені національно-визначені внески та поставити нову мету зі зниження викидів парникових газів.
За додатковими коментарями звертайтесь до:
Анна Акерманн
Керівниця кліматичного відділу
Центр екологічних ініціатив “Екодія”
aa@ecoact.org.ua
Тел: +38 063 068 4384