Ще один злочин окупантів проти довкілля 5 квітня побачила вся країна — у місті Рубіжному внаслідок влучання російських військових у цистерну з азотом стався його витік. Азотна кислота несе шкоду як для людей, так і для рослин та тварин. Ось як прокоментувала цю ситуацію керівниця відділу клімату Екодії Євгенія Засядько:
“Фахівці зазначають, що головним ризиком цього злочину для природи є можливість випадання небезпечного кислотного дощу. Зараз важко оцінити наслідки, оскільки ми не знаємо, яка кількість речовини вступила в реакцію з киснем, однак азотисті гази загалом доволі шкідливі. Кислота, що випадає з дощем внаслідок окислення, може спричинити опіки рослин. Тоді як високі дози можуть сприяти накопиченню нітратів у рослинних продуктах”.
Місцева влада одразу закликала жителів найближчих населених пунктів зачинити вікна та двері у приміщеннях на випадок, якщо отруйна хмара повернеться у їхній бік, та підготувати марлеві пов’язки, змочені розчином соди.
Ледь не щодня ми також отримуємо звістки про влучання окупантів у нафтобази, пожежі на яких ліквідовують годинами, а інколи й понад добу. Внаслідок горіння у повітря виділяються шкідливі речовини і тверді часточки, що можуть спричинити легеневі та серцево-судинні хвороби.
Саме тому ми просимо всіх наших читачів та читачок не ігнорувати новини про подібні пожежі у ваших регіонах. Щоб убезпечити себе та своїх рідних, обов’язково стежте за повідомленнями місцевої влади. Ви також можете дізнаватися про якість повітря за допомогою сервісу SaveEcoBot або на деяких сайтах із прогнозом погоди. Встановлюйте додаток у телеграмі та дотримуйтеся наданих ним рекомендацій, або переглядайте мапу на сайті.
Нагадаємо, що Екодія продовжує фіксувати шкоду, завдану довкіллю внаслідок російської агресії. Ви можете долучитися, надіславши інформацію на пошту ekozlochyn@ecoact.org.ua. Вся отримана та оброблена нами інформація буде передана Міндовкіллю, а окупанти обов’язково понесуть відповідальність за завдану шкоду природі України.
Контакти для додаткової інформації:
Євгенія Засядько, ez@ecoact.org.ua