20 вересня у всьому світі відбудуться великі кліматичні акції. В Україні вулицями Києва пройде Марш за клімат. Науковці не мають сумнівів: ми опинилися на порозі кліматичної кризи, і маємо зовсім мало часу для того, аби їй запобігти. Саме тому ми – мільйони активістів, активісток і небайдужих громадян у 150 країнах світу – об’єднуємося і виходимо на вулиці. Важливо вийти саме в цей день, адже 23 вересня лідери країн світу зберуться на саміті ООН із питань клімату. Ми звернемося до них з вимогою визнати проблему і почати діяти. Ти з нами? Приєднуйся!
Посухи, повені, урагани, аномальна спека. Втрачені врожаї та глобальна нестача продовольства. Мільйони зруйнованих домівок на прибережних територіях через шторми та затоплення. Втрата найціннішого ресурсу – води. Вимирання видів тварин та рослин, не здатних адаптуватися до мінливих погодних умов. Загроза здоров’ю через брудні викиди у воду, повітря, ґрунти та через надприродну спеку. Наслідки зміни клімату жахають вже сьогодні. Завтра вони стануть тільки гіршими. Віримо, що ти теж не хочеш такого майбутнього.
Тому ти не береш у магазині пластиковий пакетик, маєш власну чашку для кави, заощаджуєш воду та електроенергію, користуєшся велосипедом чи тролейбусом замість автівки чи таксі. Ти робиш усе як слід і ми пишаємося тобою. Але особистих зусиль уже замало. Для порятунку планети від катастрофічної зміни клімату потрібні системні зміни. Настав час зробити більше. Приходь і вислови владі своє занепокоєння. Вимагай взяти приклад із тебе: зробити усе необхідне, щоб зменшити згубний вплив людства на довкілля:
- Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Адже спалення вугілля є основним джерелом парникових викидів, які продовжують підігрівати планету.
- Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
- Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
- Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке експлуатує землю, тварин та викидає небезпечний парниковий газ – метан.
- Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах, щоб скоротити автомобільні викиди, які не дають дихати ні нам, ні планеті.
- Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів, адже сміттєзвалища забруднюють довкілля і так само продукують парникові гази.
Якщо тобі не байдуже і ти готовий діяти разом з усім світом у цей важливий день, зареєструйся на український кліматичний марш.
Дізнайся більше про те, як долучитися, організувати марш у своєму місті на сайті globalclimatestrike.net
Все ще думаєш, що твій голос нічого не важить? Що одна людина не зможе змінити цілу систему? Що тебе ніхто не слухатиме?
Однак, ти зараз читаєш цей текст тому, що минулого серпня у п’ятницю 15-річна школярка вийшла на одиночний пікет до шведського парламенту, вимагаючи того ж, чого ми вимагаємо зараз: зберегти клімат планети придатним для існування. З того часу мільйони школярів та студентів влаштовували кліматичні страйки по п’ятницях.
Голос Ґрети Тунберґ підхопили мільйони, а її тривогу розділив увесь світ. Ти читаєш цей текст тому, що вона наважилася висловитися. І ми усі готові її підтримати.
Немає часу для вагань. Час залишився тільки для дій. Тому дій разом з нами і з усім світом 20 вересня на Міжнародному марші за клімат в Україні.
Ознайомитись із цінностями і пам’яткою учасників Маршу за клімат і Україні.
За додатковою інформацією звертайся:
Олександра Хмарна
тел. 0681193103