25 травня активісти ГО «Екодія» провели фотосесію у центрі Києва. За допомогою масок, штучної крові та нафти співробітники організації розіграли зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та президента країни-агресорки путіна. Як би могла виглядати зустріч цих двох політиків після трьох місяців повномасштабного вторгнення в Україну можна побачити на фото.
Фотосесія викриває двозначність слова «Дружба». Це не тільки персональні зв’язки прем’єр-міністра Угорщини з президентом рф, але і назва нафтопроводу, завдяки якому Угорщина закуповує нафту з росії.
Віктор Орбан залишається найбільшим бар’єром на шляху ЄС до ембарго російської нафти. Це наступний масштабний крок ЄС задля припинення фінансування військової машини Кремля. Через позицію угорського уряду домовленості щодо нафтових санкцій можуть не бути досягнуті на майбутньому саміті ЄС. Ба більше, це може спричинити до ефекту доміно й похитнути одностайність країн-членів ЄС щодо цього критичного важливого для України рішення. Спеціальне засідання Європейської ради відбудеться у наступний понеділок і вівторок (30-31 травня) у Брюсселі.
Екодія вважає дії уряду Угорщини щодо зриву спільного ембарго неприйнятними. Європейський Союз витрачає близько 1 мільярда євро на день на російське викопне паливо, фінансуючи щоденні вбивства мирних жителів в Україні.
«З початку повномасштабного вторгнення Угорщина заплатила росії понад 3,5 млрд євро за нафту та газ. І якщо брати до уваги розрахунки, за якими росія за 1 день воєнних дій витрачає 900 млн євро, то Угорщина профінансувала 3 дні війни в Україні. Це фінансування облоги Маріуполя, знищення Бучі та Ірпеня, окупація Херсону. Цією фотосесією ми закликаємо Угорщину, зокрема Віктора Орбана, взяти відповідальність і зробити правильне рішення — перестати блокувати нафтове ембарго», — заявив керівник відділу енергетики ГО «Екодія» Костянтин Криницький.
Акції проти Віктора Орбана та політики уряду Угорщини відбулися у багатьох країнах ЄС. Активісти та активістки місцевих Greenpeace виходили до посольства Угорщини у своїй країні з плакатами «Сором Орбану», «Нафта спонсорує війну», «Орбан, перестань розпалювати війну», «Мир, Орбане, а не кривавий прибуток». Подібні заходи пройшли в Австрії, Чехії, Данії, Норвегії, Польщі, Угорщині, Румунії та Словаччині.
Контакти для додаткової інформації:
Ольга Тарасенко, ot@ecoaction.org.ua
Читайте детальніше, яку роль експорт викопних палив впливає на військову агресію росії у статті: Як фінансується військова машина росії
Фотосесія проведена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО Екодія і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу. Фото зроблені Сергієм Хандусенком, фотоагенція repor.to.