Упродовж двох тижнів, із 18 по 29 липня 2015 року, понад 150 екоактивістів з України та Молдови жили та навчалися в наметовому еко-містечку, облаштованому на території Національного природного парку «Бузький гард». Власна міні-електростанція, гарячий душ, нагрітий від сонця, сонячна кава, вегетаріанська кухня та понад 30 інтерактивних тренінгів від найуспішніших українських та міжнародних природоохоронних організацій – цим і не лише запам’ятається учасникам «Енерджайзер Кемп 2015»!
Уже другий рік поспіль серед мальовничих краєвидів гранітно-степового Побужжя проходить екологічний наметовий табір «Енерджайзер Кемп» – подія, що надихає молодь на особистісні зміни та розвиток української еко-спільноти.
Цьогоріч, завдяки інтерактивному формату та дружній атмосфері, табір став простором для знайомства, обговорення та взаємодії нових та уже відомих еко-ініціатив. Так, на території табору, окрім насиченої дискусійними лекторіями та творчими майстер-класами програми, відбувалося паралельно ще кілька заходів: Майстерня активіста, Майстерня клімату, тренінг міжнародного проекту ЕСКОМ та Вища школа енергоефективності.
Основними темами для лекцій та обговорень стали: енергоефективність та енергозбереження, відновні джерела енергетики, збереження клімату та кліматичні рухи в Україні й світі, біорізноманіття та проблеми традиційної енергетики. Під час табору учасники власноруч зібрали сонячний концентратор, змайстрували колектор для нагріву води від сонця, виготовляли альтернативне паливо – брикети із рослинних відходів та макулатури, визначали чистоту Південного Бугу, а також пізнавали таємниці креативного активізму, навчалися організації вуличних акцій, ефективній комунікації з медіа та основам сталого домогосподарства. Серед організацій, що долучилися до табору: Екоцентр, Greenpeace (Греція, Польща), WWF в Україні, 350.org, Greencubator, УМКА, Інститут енергоефективності України, ЕкоДніпро, Вчителі за демократію та партнерство, Еколтава, Еремурус. та інші.
Яскравою була і розважальна програма табору: кінопокази просто неба, вечірні ватри, майстер-класи із фотографування дикої природи від Дениса Кривого, а ще сплави на байдарках бузькими порогами, скелелазіння, екскурсії парком «Бузький гард» та Музеєм ракетних військ стратегічного призначення, що в Первомайську.
Цінності збереження природи, любові та поваги до неї повинні бути основоположними у світогляді кожної людини – впевнені організатори «Енерджайзер Кемпу». Саме тому таборове життя було організоване максимально дружнім для довкілля чином: учасники використовували безпечні мийні та гігієнічні засоби, дотримувалися роздільного збору сміття, для енергозабезпечення використовували сонячні панелі.
“Для мене Енерджайзер Кемп – це потужне поєднання чаруючої природи, чарівних людей, важливих знань, цінного досвіду, захоплюючого дозвілля та впевненості у великому еко-майбутньому України. Якщо уявити, що формат табору був перейнятий будь-яким вищим навчальним закладом, я б, не роздумуючи, записався у “вічні студенти” до такого вишу”, – Денис Іваніна, учасник Енерджайзер Кемпу.
Захід спільно організували Екоцентр, ГО «Екоклуб» та Національний екологічний центр України за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні.