Україна вже відчуває на собі наслідки кліматичної кризи. Те, що нам потрібно змінити ставлення до ресурсів довкілля, переходити на відновлювані джерела енергії та адаптуватись до зміни клімату – зовсім не новина. Проте, нам досі не вистачає гарно скоординованих дій для того, аби протидіяти кліматичній кризі ефективно.
Україна стоїть на порозі прийняття оновленого Національно визначеного внеску у Паризьку Угоду (НВВ2), а також зі сторони уряду неодноразово звучала підтримка Європейського Зеленого Курсу. А що ці стратегії означають для міст та ОТГ?
Близько 200 міст України мають розроблені Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДЕСРК) завдяки участі в Угоді Мерів. Ці плани мають стати рушієм екологічних змін на локальному рівні, проте не завжди такими є.
Громадська організація “Центр екологічних ініціатив “Екодія” оголошує тендер за фінансової підтримки Федерального міністерства екології, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation and Nuclear Safety), у рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).
Ми запрошуємо до співпраці громадські організації, зацікавлені у роботі з тими населеними пунктами, де (1) ПДЕСРК вже були прийняті, або (2) знаходяться на стадії формування. Ми оберемо 5-7 організацій, які протягом 2021 року проаналізують існуючий ПДСЕРК їх міста й запропонують шляхи збільшення ефективності його реалізації, або долучаться до процесу розробки нового ПДСЕРК та сформують рекомендації для збільшення його ефективності. Разом ми спробуємо налагодити співпрацю національного та локального рівня у боротьбі з кліматичною кризою.
Очікувані результати та продукти:
- Аналіз проєкту або діючого ПДЕСРК з рекомендаціями до покращення.
- Матеріали (у т.ч., аналітичні та/або публікації) на тему “Як амбітні ПДЕСРК можуть покращити екологічну ситуацію вашого міста та допомогти виконанню національних кліматичних зобов’язань України”, “Рекомендації щодо пріоритетів ПДСЕРК” і т.п.
- Зустрічі (онлайн та/або офлайн) з представниками місцевої влади та населенням для комунікації ваших рекомендацій та інші заходи з підвищення поінформованості громади.
- Спільна подія з представниками національної влади у листопаді 2021.
Критерії до учасників тендеру:
- Громадська організація – член Української Кліматичної Мережі (УКМ)
- Попередній досвід роботи з місцевою владою та/або громадськістю вашого міста або ОТГ
- Місто чи ОТГ, з яким планується співпраця (1) має розроблений ПДСЕРК або (2) в процесі його розробки (перелік тут)
- Готовність бути присутніми на загальному плануванні проекту та на фінальній зустрічі (скоріше за все онлайн)
Загальний бюджет реалізації всіх заходів становить гривневий еквівалент 20 000 євро. У рамках конкурсу планується ухвалення 5-7 контрактів (на 3 000-4 000 євро кожен).
Термін виконання робіт і надання послуг: червень-листопад 2020 року. Фінальний звіт до 10 грудня 2021
Для подання своєї пропозиції, заповніть будь ласка аплікаційну форму та бюджет проекту. Будь ласка надсилайте аплікаційну форму у форматі Word та бюджет у форматі Excel.
Тендерні пропозиції приймаються за адресою: ob at ecoaction.org.ua.
Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій від учасників: 28 травня 2021 року, до 18:00 за Київським часом. Результати відбору тендерної комісії будуть оприлюднені не пізніше 04.06.2021 року
Тема листа: Аналіз ПДЕСРК та посилення місцевих кліматичних амбіцій