? Цього літа Екодія та наші друзі з Екоклубом приєдналась до анти-атомного табору активістів у Німеччині, у м. Дьобельн.
Громадський спротив ☢️ ядерній енергетиці тут, в західній Європі, розпочався ще у 1970ті. Сьогодні це потужний рух, активісти якого мали нагоду обмінюватись досвідом і надихати нас успіхами в дружній атмосфері кемпу.
Ми дізналися багато нового, проїхали пів-Європи громадському транспорті 🙂 та побачили зміни у дії – сонячну станцію на місці зачиненої уранової шахти.
Табір – чудове місце для обміну досвідом про втілені проекти. Незважаючи на всі відмінності, у нашому русі багато спільних перешкод та сильних сторін, тому дуже важливо ділитися історіями успіху та помилок.
Який же табір для активістів без акції? На вулицях Дьобельну майоріли ось такі жовті “капелюхи” з міжнародними гаслами за припинення використання атомної енергетики. Скільки мов ви впізнаєте?
Жити ближче до землі, до природи, проводити вечори у колі обговорення біля вогнища – справжня розкіш у 21 столітті.
Зміни у дії – сонячна станція на місці зачиненої уранової шахти.
А ось і наполеглива команда з Екодії. Діляться враженнями від екскурсії на місце видобування уранової руди, яке перетворили на зелені поля та сонячну електростанцію. Не все так просто, звичайно. Відновлення територій триває і досі, потребуючи кожного року величезних грошових вкладень. Найкраща уранова шахта не відновлена, а та, яку не збудували!
Експерт Екодії Ірина Головко про ситуацію в Україні. Продовження терміну експлуатування застарілих реакторів несе небезпеку не лише українцям, адже радіація не визнає державних кордонів
Відходи від атомної енергетики розкладатимуться так довго, що це буде проблемою навіть для наших прапрапрапрапра…праонучок та онуків. Надійного рішення для безпечнго захоронення радіоактивних відходів на тисячі років досі не знайдено 🙁
Тому найкраще рішення – перестати ці відходи виробляти.
Своїми враженнями з нами ділилася Оля Бойко.
Автори фото: Оля Бойко, Сашко Дьяков, Іра Головко.