Бюджет Києва втрачає мільйони гривень через відсутність контролю за порушеннями на смугах громадського транспорту. Такі результати моніторингу 19 існуючих автобусних смуг столиці, який провели волонтери Екодії в рамках кампанії “Звільни смугу” протягом лютого.
Протягом лише півгодини моніторингу на смугах було зафіксовано 1312 порушень, з яких 1135 випадків проїзду авто та 177 випадків їх зупинки та стоянки. З огляду на те, що розмір штрафу за проїзд і зупинку/стоянку смугами складає 510 гривень, загальний розмір штрафів за півгодини склав 670 тисяч гривень. За 5 пікових годин на добу сума штрафів могла б сягнути майже 7 мільйонів гривень. Проте, через відсутність відеофіксації сьогодні практично неможливо притягнути водіїв до відповідальності за порушення правил стоянки/зупинки та проїзду смугами громадського транспорту.
На даній інфографіці ми визначили смуги, які є лідерами за кількістю проїжджачих авто за 30 хвилин та припаркованих авто:
“Президент підписав Закон, що передбачає введення фото- та відеофіксації ще три роки тому, проте він так і лишався на папері. Екодія направила запит до Міністерства внутрішніх справ, аби громадськість нарешті дізналася, коли у наших містах запрацює відефіксація порушень. Ми вимагаємо, аби відповідальні органи забезпечили виконання Закону про відеофіксацію до кінця року”, – зазначила Ганна Гуз, координаторка транспортної кампанії Центру екологічних ініціатив “Екодія”.
Згідно з результатами моніторингу, найбільша кількість порушень, пов’язаних з проїздом автомобілів смугою громадського транспорту, зафіксована вздовж вулиці Саксаганського (178 випадків), а також на вулицях Довженка, Бандери, Чоколівському бульварі та Вадима Гетьмана. На смугах вулиць Вадима Гетьмана та Саксаганського також виявлена найбільша кількість припаркованих авто (29 та 28 відповідно).
Нагадаємо, в рамках кампанії #Звільни смугу Екодія займається питаннями зменшення впливу автотранспорту на довкілля, запобігання зміні клімату та підвищення привабливості громадського транспорту для людей. Сьогодні в Києві є 19 смуг, що призначені для руху автобусів, тролейбусів, маршрутних таксі. Всупереч закону ними користуються водії приватних авто. Тому громадський транспорт не може безперешкодно рухатися та дотримуватися графіку руху. Впровадження автоматичної фото- та відеофіксації, накладання штрафів за порушення спонукатиме водіїв не рухатися смугами громадського транспорту.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Ганна Гуз
координаторка транспортної кампанії Екодії
тел. 093-595-1094
anna@ecoact.org.ua