Міжнародний дослідний центр World Resources Institute (WRI) випустив нову аналітичну доповідь, у якій провідні експерти зі зміни клімату оцінили прогрес руху людства до критичної кліматичної відмітки 2020.
Чому 2020 рік називають критичним?
Щоб утримати глобальне потепління на рівні 1,5°C, викиди парникових газів на планеті мають стабілізуватися до 2020 року, після чого – почати різко знижуватися. Для досягнення цієї мети, експерти WRI запропонували ключові кроки, які мають бути зроблені у шести ключових секторах – транспорті, енергетиці, сільському господарстві, промисловості, будівлях та фінансуванні. У доповіді показаний прогрес по результатах у кожній з цих галузей.
Серед позитивних висновків: частка відновлюваної енергетики у світі стрімко зростає. Вже до 2020 року 30% електроенергії може вироблятись із чистих джерел. Водночас автори відзначають, що країни докладають мало зусиль у кожному з шести секторів. Таким чином, залишаються невикористаними можливості для активнішої боротьби зі зміною клімату.
Найнижчий прогрес автори відзначають навколо виведення з експлуатації потужностей вугільної енергетики, втрат лісового покриву та впровадження сталих практик для зниження викидів парникових газів у сільському господарстві.
“Усі висновки, які роблять експерти, дуже актуальні і для України. Ми відстаємо по кожному із секторів: продовжуємо субсидувати викопні палива, плануємо будівництво нових станцій на викопному паливі, дуже повільно модернізуємо наші будівлі та мало розвиваємо громадський транспорт. По кожному напрямку у нас є неймовірний потенціал, який необхідно використовувати вже сьогодні. Адже це питання не лише протидії зміні клімату, але й розвитку країни та добробуту населення”, – коментує керівниця кліматичного відділу Екодії, Анна Акерманн.
Нагадуємо, що станом на сьогодні середня глобальна температура у світі вже зросла на 1°C від доіндустріального рівня. Це зростання викликане першочергово викидами парникових газів, спричинених діяльністю людини. Паризька кліматична угода, яка вступила в силу у 2016 році, ставить за мету утримати глобальне потепління на рівні 1,5 – 2°C. Для цього, відповідно до звіту міжнародної групи експертів зі зміни клімату, викиди парникових газів у світі мають знизитися удвічі до 2030 року і сягти нульової відмітки до середини століття.
Контакти для додаткової інформації:
Валентин Пугачов
Керівник відділу комунікацій ГО “Екодія”
+38 066 545 14 88