26 квітня відзначатимуться 34-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенної катстрофи в історії людства. Сотні тисяч людей ризикували своїми життями, ліквідовуючи її наслідки. Шкідливий вплив вивільненої радіації на здоров’я людей, що опинилися в зоні ураження, неможливо оцінити. Через три десятиліття (і навіть задовго після цього) на нас лежить обов’язок утримувати зону відчуження, розібрати зруйнований саркофаг, захоронити радіоактивні відходи. Це мільйони євро, десятки років роботи і ризик для людей, які працюють і працюватимуть із цим.
Тим не менш, попри болісний урок, Україна продовжує експлуатувати небезпечні атомні станції, які генерують зараз більше половини електрики. Більшість із них будувалися ще за радянських часів і вже вичерпали свій проектний термін роботи. Робота атомної станції – складний процес, тому він відбуваєтсья під наглядом висококваліфікованих працівників та за суворими правилами безпеки. Однак у мінливому світі неможливо передбачити усіх ризиків, тому і не можливо досягти 100% безпечності станцій. Навіть така високотехнологічна країна, як Японія, постраждали від ядерної катастрофи на АЕС Фукусіма у 2011 році.
Завжди є ризик, що щось піде не так. Що буде, якщо таке усе ж трапиться? Чи постраждаєте ви чи ваші близькі від ядерної катастрофи? Ніхто не може знати напевне. Але ми спробували приблизно оцінити ризик у нашому тесті. Пройдіть і дізнайтеся, як на вас може вплинути ядерна катастрофа.
Цей тест створений із пізнавальною метою і не претендує на наукову точність.