В Національній поліції України не дали чіткої відповіді на запит Екодії, коли саме запрацює Закон про відеофіксацію правопорушень на дорогах. В лютому Екодія звернулась до міністерства внутрішніх справ щодо впровадження відеофіксації, МВС перенаправило даний запит Нацполіції.
Як зазначили у відповіді, МВС спільно з Мінекономрозвитку, Національною поліцією та Укрметртестстандартом розробляють відповідний Державний стандарт України з встановлення технічних вимог до приладів автофіксації.
При Міністерстві внутрішніх справ сьогодні створено робочу групу з представників різних центральних органів влади, завданням якої є підготовка міжвідомчих нормативно-правових актів з регламентації роботи системи автофіксації.
Нацполіція також відповіла, що фінансування заходів впровадження автофіксації передбачається у проекті Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху України на період до 2020 року, яка готується Міністерством інфраструктури для внесення на розгляд Уряду.
В Нацполіції також зазначили, що протягом 2017 року оштрафували 10 тисяч порушників у Києві. Серед них є ті, хто незаконно їздить та паркує авто на смугах громадського транспорту.
Екодія продовжить контролювати та інформувати про впровадження Закону про відеофіксацію.
Нагадаємо, 8 серпня 2015 року вступив в силу Закон України про відеофіксацію. Щоб він запрацював, 11 листопада 2017 року Кабмін прийняв Постанову №833. Вона зобов’язує МВС протягом 3 місяців затвердити вимоги функціонування фото- та відеофіксації, процедуру накладання штрафів. Тому в лютому поточного року Екодія разом з прибічниками звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за роз’ясненням, коли запрацює Закон України про відеофіксацію.
В рамках кампанії #Звільни смугу “Екодія” займається питаннями зменшення впливу автотранспорту на довкілля, запобігання зміні клімату та підвищення привабливості громадського транспорту серед населення. Сьогодні в Києві є 19 смуг, що призначені для руху автобусів та тролейбусів. Всупереч закону ними користуються водії приватних авто, заважаючи руху громадського транспорту. Впровадження автоматичної фото- та відеофіксації, накладання штрафів спонукатиме водіїв дотримуватись правил дорожнього руху.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Ганна Гуз
координаторка транспортної кампанії Екодії
тел. 093-595-1094
anna@ecoact.org.ua
Дивитись повний текст відповіді Національної поліції України: