Процеси відновлення України потребують залучення усіх представників центральної та місцевої влади. Із впровадженням децентралізації значну роль у цих процесах відіграють саме органи місцевого самоврядування (ОМС). Щоб підтримати громади та надихнути їх впроваджувати нові зелені проєкти з відновлення, Екодія на початку листопада організувала інфотур-семінар «Підвищення спроможності громад у реалізації проектів зеленого відновлення».
З настанням опалюваного сезону, досвідом відключення електроенергії через російські обстріли минулого року та загрозою повторення цієї ситуації цьогоріч центром інфотуру стали об’єкти критичної інфраструктури, що вже зараз працюють за принципами енергонезалежності.
Команда Екодії разом з представниками та представницями 21 громади відвідали відновлену амбулаторію загальної практики та сімейної медицини у селі Горенка на Київщині. В амбулаторії реконструйовано систему опалення та електропостачання, встановлено сонячну електростанцію і тепловий насос. Учасники та учасниці інфотуру також відвідали насосну станцію у Гаврилівці, яка частково живиться та подає місцевим жителям воду за рахунок сонячних панелей. Третім об’єктом стала відновлена вулиця Вокзальна у Бучі, відбудована за рекордні півроку за новітніми стандартами та з використанням якісних енергозберігаючих матеріалів.
«Тепер представники та представниці понад 20 громад: від Харківської та Сумської до Хмельницької та Рівненської областей – повезуть досвід вже реалізованих проєктів зеленого відновлення у свої територіальні громади. І зможуть поділитися не тільки враженнями, але і особливостями встановлення СЕС, знаннями щодо розробки планів відновлення, порадами із написання грантових заявок та мережею контактів дружніх громад, експертів та змінотворців, які допоможуть їм ці проєкти реалізувати», – розповідає експертка Екодії Марина Ратушна.
Це вже третя поїздка у межах зеленого інфотуру «Відновлення та енергетична безпека: приклади реалізованих проєктів та перспективи для України», спрямованого на вивчення досвіду вже реалізованих проектів з особливим акцентом на енергонезалежності об’єктів критичної інфраструктури (медзакладів, шкіл, дитсадків тощо) та житлового сектору під час війни.
Нині Екодія продовжує збирати заявки на конкурс грантів з реалізації проєктів зеленої енергетики від громадських організацій та органів місцевого самоврядування. Дізнатися більше та подати заявку можна тут.
Інфотур-семінар реалізовано за фінансової підтримки Європейського Союзу та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) “Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики”. Його зміст є виключно відповідальність ГО “Екодія” і не обов’язкового відображає погляди Європейського Союзу та Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини.