Вперше в історії Німеччини встановлені по всій країні сонячні батареї виробили стільки ж електроенергії, що й атомні електростанції: в липні як ті, так і інші генерували по 5,18 тераватт-годин. Про це повідомляє німецький міжнародний телеканал Deutsche Welle.
«Липень був кращим за всі часи місяцем для виробників електроенергії з сонця та вітру», – повідомляє науковий співробітник ISE Бруно Бургер. Ці два поновлювальних джерела генерували в загальній складності 11,7 тераватт-годин. Попередній піковий показник в 11,1 тераватт-годин був зафіксований в березні цього року.
Зростанню видобутку енергії з поновлювальних джерел сприяла надзвичайно сонячна та вітряна погода, що встановилась в Німеччині в липні. Зрівнятись з АЕС діючим в країні 1,5 мільйону сонячних установок допомогли також остаточне відключення однієї з німецьких атомних електростанцій та призупинення для планового техогляду одразу трьох реакторів.
В 2014 році вітер, сонце, біомаса та вода забезпечили 26,2 відсотки усієї виробленої в країні електроенергії, вперше обігнавши за цим показником традиційного для галузі лідера – буре вугілля, на яке прийшлось 25,4 відсотки.
Доля ж АЕС у повній відповідності з німецькою політикою «енергетичного повороту» (Energiewende), що передбачає згортання ядерної енергетики та форсування розвитку поновлювальної, впала в минулому році до 15,8 відсотків. В цьому році через закриття чергової атомної електростанції (тепер з колись 19 лишилось вісім), вона зменшиться іще більше.
Джерело: news.platfor.ma