Українські захисники навколишнього середовища зможуть розказати про тиск та напади на себе на новому міжнародному інформаційному ресурсі — сайті stop-persecution.org. Започаткований неурядовими організаціями Чехії та Білорусі даний проект спрямований на боротьбу з небезпечно зростаючою статистикою переслідувань активістів. Жертви або свідки зможуть поділитися своїми історіями та інформацією на даному ресурсі.
“У певному сенсі ми звикли чути про політичні переслідування, ненависть за етнічною або релігійною мотивацією, але напад на захисників навколишнього середовища – це щось нове”, – пояснює Мартін Скальський з чеської неурядової організації “Арніка”, що виступила одним з виконавців даного проекту.
Відтепер кожен може надати інформацію про свою справу через он-лайн форму. Чим більше деталей, які надають інформатори, тим краще. При цьому джерело інформації може не оприлюднюватись. “Захист конфіденційності всіх жертв, а також кожного інформатора, є нашим пріоритетом”, – наголошує Мартін Скальскі.
За його словами, створення даного ресурсу є важливим кроком у зусиллях, спрямованих на підтримку демократичності та відкритості нашого суспільства. “Це особливо важливо, коли стикаєшся з серйозними екологічними проблемами “, – додає він, нагадавши, що згідно звіту організаціїї Global Witness за останній рік по всьому світу загинули дві сотні захисників навколишнього середовища, тисячі були викрадені, побиті або піддавалися погрозам.
“На сайті вже на сьогодні є дві історії представників громад, що відстоюють своє право на чисте довкілля та відчули тиск з боку великого бізнесу. Такі випадки, на жаль, не поодинокі в Україні,” – говорить представниця ГО Екодія Владлена Марцинкевич.