Під час Конференції ООН зі змін клімату українські активістки влаштували акцію проти російської нафти і газу
Українські активістки влаштували акцію під гаслом «Викопне паливо фінансує війну та зміну клімату» на Кліматичній конференції ООН COP29, яка зараз відбувається у Баку.
Захід присвятили 1000-му дню з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Таким чином активістки хотіли показати, що нафта і газ підтримують війну, сприяють порушенням прав людини та викликають кліматичну зміну.
Акцію ініціювала українська громадська організація «Екодія» за участі феміністично-кліматичної ініціативи «Розвій» та активісток із інших країн.
«Для мене як кліматичної активістки було важливо підкреслити зв’язок між викопним паливом, війною та зміною клімату. Ми, українці та українки, зараз водночас потерпаємо як від наслідків війни, так і зміни клімату. А джерело у них однакове – викопне паливо. Екодія вже 2,5 року говорить про вплив війни на довкілля та клімат й наголошуватиме на цьому на міжнародних аренах», – зазначила активістка Екодії Ольга Тарасенко.
За даними дослідників, за ці 1000 днів росія заробила майже 800 мільярдів євро на експорті викопного палива. Ці кошти складають близько половини російського федерального бюджету та допомагають фінансувати війну в Україні.
Водночас повномасштабна війна ще більше поглиблює кліматичну кризу. За попередніми підрахунками, за 24 місяці великої війни викиди становлять 175 млн тонн вуглецю. Це перевищує річні викиди Нідерландів, а завдані клімату збитки оцінюють у 32 млрд доларів.
Активістки наголошують на необхідності відмови від викопного палива, зокрема російського, для збереження миру та протидії кліматичній кризі. Вони закликають до ухвалення рішення на міжнародних кліматичних переговорах про те, що агресор має нести відповідальність за кліматичні наслідки своїх дій.
Контакти для додаткової інформації:
Галина Мельник
медіакоординаторка Екодії
+380971744178