Всюди лунає Jingle Bells, вітрини засвітилися яскравими вогниками, а люди розділилися на дві категорії: ті, що «в очікуванні Різдвяного чуда» і ті, хто «в дедлайнах». А значить для Екодії саме час зібрати для вас 5 головних екопорад, щоб відсвяткувати День Святого Миколая, Новий рік та Різдво більш дружньо для довкілля.
Ялинка
Яка ялинка найбільш екологічна – жива, штучна, чи, може, в горщику? Це вічне передноворічне питання. Ми вважаємо, що найкраще для довкілля цього року використати ту ялинку, що вже є у вас вдома. Маєте штучне деревце? Сміливо прикрашайте його. Якщо ви лише думаєте про покупку ялинки, то найкраще буде придбати вже вживану або зробити новорічну красуню з підручних матеріалів.
Проявіть креатив і створіть свою унікальну ялинку з паперу, фотографій, книг, іграшок, шишок чи гірлянд. Ще можна прикрасити живу ялину в дворі і милуватися нею не лише вдома.
Декор
Перед зимовими святами, як ніколи, хочеться створити затишну та казкову атмосферу в оселях. Але це не привід бігти в магазин і скуповувати всі ялинкові прикраси та декор, що виблискують з вітрин. У вас точно вдома є коробочка з минулорічними гірляндами та іграшками. Сміливо використовуйте все, що чекало на вас цілий рік!
А якщо хочете додати свіжих елементів, то можна обмінятися декором з друзями чи родичами або проявити творчість і зробити декор самостійно. Наприклад, неймовірний аромат та затишок запанує в домі, якщо ви зробите гірлянду з висушених апельсинових кілець. Або вже готовий новорічний декор легко знайти під час прогулянки в лісі чи парку. Шишки, жолуді, соснові гілочки — це все може перетворитися на гірлянду чи ялинкові прикраси.
Маєте вдома упаковки з-під соків чи молочних продуктів, що чекають переробки? Тоді зберіться сімейним колом і разом перетворіть їх на затишні будиночки мрії. Така розвага ще більше згуртує вашу родину в очікуванні свята.
@ecodiyaЯк вам ідея? ##декор ##різдвянийдекор ##новийрік ##різдво ##diy ##еко ##тетрапак ##робимосвоїмируками ##будинок♬ We Wish You a Merry Christmas – Christmas Background Music
А що по світлу?
Вимкнене світло, яскраві новорічні ліхтарики, улюблене кіно — і магія Різдва вже у вас вдома. Але пам’ятайте про енергоефективність. Завжди обирайте світлодіодні гірлянди, тому що вони споживають на 80% менше електроенергії, ніж традиційні лампи. Також важливо вимикати будь-які джерела світла, коли ви не вдома або, наприклад, в іншій кімнаті.
Подарунки
У Новорічні свята як ніколи хочеться порадувати найближчих, і найкраще буде зробити це з мінімальним впливом на довкілля. Для цього радимо завчасно поцікавитися, що б хотіли отримати в подарунок ваші кохані люди і придбати потрібні речі. При виборі подарунка намагайтеся підтримати українських виробників. Таким чином у вас буде більше шансів купити унікальну річ та зменшити кількість викидів парникових газів, що відбувається саме під час транспортування продукції.
Інший спосіб зробити подарунок екологічним — придбати річ з історією, яка вже комусь служила на барахолках чи аукціонах. А нині це можна зробити ще й з користю для країни, адже чимало аукціонів нині проводять для збору коштів на підтримку армії чи постраждалих від війни.
Не знаєте, що подарувати? Обирайте враження — похід в театр, підписку на Netflix чи улюблене медіа, участь у творчих майстер-класах або цікаве навчання. Найкраще, якщо цей досвід ви розділите на двох.
Святковий стіл
Українські господиньки та господарі часто складають новорічне меню ще задовго до самих свят. А потім декілька днів ретельно готують цілий стіл святкових страв. Для того, щоб зменшити кількість залишків їжі, розрахуйте точну кількість продуктів та страв, які ви збираєтесь приготувати. Не купуйте і не готуйте забагато. Купа органіки в смітнику ніяк не додасть застіллю святковості.
Спробуйте цього року урізноманітнити традиційні Новорічні страви новими веганськими чи вегетеріанськими рецептами. Деякі з них ви можете знайти в закріплених історіях на нашій сторінці в Instagram.
Як би ви не планували провести ці зимові свята — вдома, в подорожі чи на вечірці, пам’ятайте, що зайва упаковка, одяг «на одну ніч», пластиковий одноразовий декор та купа сміття на ранок після святкування не варті того впливу, що вони завдадуть довкіллю. Святкуйте так, щоб добре було не лише вам, а і нашій планеті. Якщо ми дбаємо про неї, то і вона турбується про нас.