Більше 40 українських громадських організацій закликають німецький уряд сфокусуватися на ролі громад та громадянського суспільства під час наступної Конференції з питань відновлення, що пройде в Берліні.
Важливо, щоб народ України очолював процес відбудови. Реальні дії будуть і вже відбуваються на місцях, у багатьох громадах по всій країні. Голоси та рекомендації представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства повинні бути пріоритезованими в процесі планування повоєнного відновлення.
Ми впевнені, що розширення можливостей громад призведе до більш справедливої та сталої відбудови. Це також допоможе зміцнити одну з найуспішніших українських реформ – децентралізацію.
З початку повномасштабного вторгнення Росії українські громади неодноразово демонстрували високий рівень стійкості, інвестиційного потенціалу та спроможності впроваджувати сталі рішення для відбудови. Наприклад, вже є численні приклади проєктів у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності для муніципальної інфраструктури, які підвищують енергетичну безпеку на місцевому рівні, що реалізуються муніципалітетами самостійно або за підтримки українських громадських організацій.
На нашу думку, Конференція з питань відновлення України у Берліні може:
– сприяти подальшому розвитку ключової реформи децентралізації;
– надати українським громадам простір для обміну досвідом успішної відбудови та викликами, з якими вони наразі стикаються;
– слугувати платформою для об’єднання представників бізнесу, міжнародних інституцій, європейських міст та українських громад для обговорення співпраці та зміцнення партнерств;
– висвітлити роль громадянського суспільства у реформуванні та відбудові більш сталої України на шляху до її членства в ЄС.
Прочитати Відкритий лист українських ГО щодо фокусу Ukraine Recovery Conference 2024
Ця публікація підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екодія» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.