Привіт,

Ми, громадські організації “Світ Освіт” та “Екодія”, створили ці уроки про відновлювану (“зелену”) енергію для школярів середніх та старших класів.

Чому важливо розповідати про відновлювану енергетику?

Енергія оточує нас всюди. Вона живить будинки та класи, забезпечує теплом, світлом та електрикою. Це паливо для автомобілів, живлення наших комп’ютерів і ресурс для приготування їжі. Вона є основою повсякденного життя школярів у всьому світі і ми повинні заохочувати про неї вивчати. На жаль, виробництво енергії відповідає за більшу частину глобальних викидів парникових газів і є однією з основних причин зміни клімату.

За час нашої роботи, до нас часто звертаються батьки, вчителі та діти, які хочуть дізнатися більше про сталі енергетичні рішення: заходи з енергоефективності, енергозбереження та  відновлювані джерела енергії. Тож, ми підготували готовий набір, що складається з презентації, методички для вчителя\лектора та супровідних матеріалів, який розрахований на час 45-90 хвилин.

 

Підготовлені матеріали містять все необхідне для проведення 2 уроків для середньої та старшої школи. А саме:

  • Інформація для вчителя з теми та включення в шкільну програму
  • Опис перебігу уроку
  • Презентація
  • Додаткові матеріали для вправ, що містяться в уроках

 

Урок про “зелену” енергію був розроблений до Міжнародного Кліматичного Тижня і може стати в нагоді для різних тематичних активностей, як Тиждень Сталої Енергії,  День енергозбереження, День Землі тощо. Його також можна використовувати в рамках активності П’ятниці за Майбутнє (Fridays For Future) та інтегрувати в навчальну програму.

Тож, завантажуйте цей урок і в добру путь!

Урок про "Зелену" енергію для середньої школи

Для учнів молодшої та середньої школи (8-12 років)

Урок про "Зелену" енергію для старшої школи

Урок для учнів старшої школи (12-16 років)

Матеріали були підготовані за фінансової підтримки Шведського товариства Охорони Природи, організації DRA та Хліб для Світу.
Погляди, наведені у матеріалах, не обов’язково мають трактуватись як офіційна думка Шведського товариства Охорони Природи, DRA та Хліб для Cвіту.

Більше дізнатися про актуальні питання зі зміни клімату та розвитку відновлюваних джерел енергії можна на сайтах Української Кліматичної Мережі та коаліції Енергетичний Перехід.

Розроблено ГО “Колегія екологічної освіти “Світ Освіт”” на замовлення Центру екологічних ініціатив “Екодія”
Авторки публікації: Ольга Лаврик, Катерина Мірошніченко
За редакцією: Тетяни Астахової
Коректор: Ганна Заворотна
Дизайн: Тетяна Корнєєва