Урок на тему зміни клімату для учнів старших класів та студентів
Привіт! Ми, Громадська організація «Екодія», створили цей урок про зміну клімату для школярів старших класів та студентів. Його можуть проводити не лише викладачі, а і всі, хто хоче познайомити свій колектив або команду з проблемою.
Клімат стрімко змінюється через людську діяльність. Великі промислові підприємства, енергетика на викопному паливі, транспорт, сільське господарство та житловий сектор викидають в атмосферу парникові гази, які затримують тепло та сприяють нагріванню планети.
Зміну клімату ще можна сповільнити через відповідні рішення на державному рівні, запровадження системних зміни та діях кожного. Для цього треба підвищувати екосвідомість в Україні, що можна зробити за допомогою навчання.
Урок про зміну клімату допоможе розібратися у причинно-наслідкових зв’язках зміни клімату та зрозуміти, як наші дії можуть посприяти у розбудові сталого природоорієнтованого суспільства.
Підготований урок містить:
· Інформацію щодо теми
· Презентацію
· Посилання на додаткові матеріали для глибшого вивчення теми
Урок про Зміну клімату може стати в нагоді до Міжнародного дня Землі, Всеукраїнського дня довкілля, Свята екологічної освіти, Міжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих тощо. Його також можна використовувати в рамках активності П’ятниці за Майбутнє (Fridays For Future) та інтегрувати в навчальну програму.
Завантажуйте матеріали та робіть цей світ сталим!
Дізнайтесь більше про зміну клімату з нашого спецпроекту: Спецпроект Екодії: Зміна клімату в Україні та світі
Урок на тему зміни клімату
Для учнів старших класів і студентів
Урок для учнів старших класів та студентів на тему “Адаптація до зміни клімату: що це і чому важливо”
Наслідки зміни клімату помітні вже і будуть тільки посилюватися, тому важливо паралельно з пом’якшенням зміни клімату пристосовуватися до них. Саме тому ми створили урок про адаптацію до зміни клімату. Його можна проводити як самостійний урок або ж поєднувати із загальним уроком про зміну клімату. Провести урок можуть викладачі на уроках природознавства, біології, екології та всі, кому цікава ця тема.
Урок допоможе розібратися у важливості адаптації до зміни клімату та природоорієнтованих рішень, розкаже про приклади заходів з адаптації, покаже, що робить у цьому напрямку Україна та що може робити кожен та кожна з нас.
Підготований урок містить:
- Презентацію
- Текстовий опис до кожного слайду презентації
- Посилання на додаткові матеріали
Завантажуйте матеріали та поширюйте інформацію про зміну клімату!
Урок на тему “Адаптація до зміни клімату”
Урок для учнів старших класів та студентів
Урок “Як CO2 в атмосфері впливає на морське життя?”
Про деякі наслідки зміни клімату говорять багато і постійно, а деякі поки що недостатньо досліджені. Одним з таких є закислення океанів. ГО “Екодія” підготувала публікацію “Закислення океану та Чорне море”. За посиланням ви можете прочитати його.
І на основі цієї доповіді ми підготували урок для школярів старших класів та студентів про “Як СО2 в атмосфері впливає на морське життя”.
Матеріали можна використати на уроках з екології, біології або під час важливих екологічних дат: Міжнародного дня Землі, Всеукраїнського дня довкілля, Всесвітнього дня океанів, Міжнародного дня Чорного моря тощо.
Підготований урок містить:
- Презентацію
- Текстовий опис до кожного слайду презентації
- Посилання на додаткові матеріали
Завантажуйте матеріали та оберігайте морське середовище!
Урок на тему “Як CO2 в атмосфері впливає на морське життя?”
Урок для учнів старших класів та студентів
Інтерактивні уроки на тему “зеленої” енергії для школярів 8-16 років
Привіт,
Ми, громадські організації “Світ Освіт” та “Екодія”, створили ці уроки про відновлювану (“зелену”) енергію для школярів середніх та старших класів.
Чому важливо розповідати про відновлювану енергетику?
Енергія оточує нас всюди. Вона живить будинки та класи, забезпечує теплом, світлом та електрикою. Це паливо для автомобілів, живлення наших комп’ютерів і ресурс для приготування їжі. Вона є основою повсякденного життя школярів у всьому світі і ми повинні заохочувати про неї вивчати. На жаль, виробництво енергії відповідає за більшу частину глобальних викидів парникових газів і є однією з основних причин зміни клімату.
За час нашої роботи, до нас часто звертаються батьки, вчителі та діти, які хочуть дізнатися більше про сталі енергетичні рішення: заходи з енергоефективності, енергозбереження та відновлювані джерела енергії. Тож, ми підготували готовий набір, що складається з презентації, методички для вчителя\лектора та супровідних матеріалів, який розрахований на час 45-90 хвилин.
Підготовлені матеріали містять все необхідне для проведення 2 уроків для середньої та старшої школи. А саме:
- Інформація для вчителя з теми та включення в шкільну програму
- Опис перебігу уроку
- Презентація
- Додаткові матеріали для вправ, що містяться в уроках
Урок про “зелену” енергію був розроблений до Міжнародного Кліматичного Тижня і може стати в нагоді для різних тематичних активностей, як Тиждень Сталої Енергії, День енергозбереження, День Землі тощо. Його також можна використовувати в рамках активності П’ятниці за Майбутнє (Fridays For Future) та інтегрувати в навчальну програму.
Тож, завантажуйте цей урок і в добру путь!
Урок про "Зелену" енергію для середньої школи
Для учнів молодшої та середньої школи (8-12 років)
Урок про "Зелену" енергію для старшої школи
Урок для учнів старшої школи (12-16 років)
Матеріали уроків були підготовані за фінансової підтримки Шведського товариства Охорони Природи, організації DRA та Хліб для Світу.
Погляди, наведені у матеріалах, не обов’язково мають трактуватись як офіційна думка Шведського товариства Охорони Природи, DRA та Хліб для Cвіту.
Більше дізнатися про актуальні питання зі зміни клімату та розвитку відновлюваних джерел енергії можна на сайтах Української Кліматичної Мережі та коаліції Енергетичний Перехід.
Розроблено ГО “Колегія екологічної освіти “Світ Освіт”” на замовлення Центру екологічних ініціатив “Екодія”
Авторки публікації: Ольга Лаврик, Катерина Мірошніченко
За редакцією: Тетяни Астахової
Коректор: Ганна Заворотна
Дизайн: Тетяна Корнєєва