Вартість будівництва одного блоку АЕС в рази перевищує вартість одиниць “зеленої” енергетики такої ж потужності: у 4,4 рази – вітрової, в 5 разів – сонячної.
“На початок 2015 в Україні за рахунок інвесторів було побудовано майже 1,5 ГВт енергетичних потужностей (без АР Крим – 1,1 ГВт) (Очевидно, це дані з урахуванням частки великих ГЕС – прим. Екоцентру). Це – потужність, приблизно рівна потужності одного атомного блоку.” – говорить заступник голови Комітету Верховної Ради з питань паливо-енергетичного комплексу Олександр Домбровський.
На даний момент жодна технологія виробництва електроенергії з поновлюваних джерел не вимагає таких вкладень, як атомна. На будівництво сучасної АЕС за різними оцінками потрібно 21-25 млрд євро. Враховуючи терміни окупності і експлуатації, фахівці роблять висновок, що вже зараз невигідно будувати атомні гіганти.
Оскільки до 2040 року навіть з урахуванням поліпшення технологій, атомна генерація поступиться у вартості сонячній та вітровій так само, як сьогодні їм поступається вугілля та газ. Подібні розрахунки впливають на настрої інвесторів, які скорочують програми вкладень в традиційні напрямки і переорієнтуються на “зелену” енергетику. На даний момент її потужності становлять вже 9% світової генерації енергії.
Відповідно до взятих зобов’язань в Україні планується до 2020 довести обсяги генерації з поновлюваних джерел до 11% в кінцевому енергоспоживанні.
За матеріалами censor.net.ua