Американська компанія Lockheed Martin Aerospace пропонує використовувати бомбардувальники C-130 для засаджування деревами віддалених важкодоступних областей за принципом килимових бомбардувань.
Ліси на Планеті можна дуже швидко відновити за допомогою застарілих бомбардувальників, призначених для установки мінних загороджень на території супротивника. Все, що потрібно, це переобладнати їх під насіннєві бомби, що містять у собі саджанці дерев.
Ця ідея з’явилася в Штаті Массачусетс, коли уряд зобов’язав всі компанії, які забруднюють довкілля, посадити ліси для зменшення вуглецевого сліду, який вони випромінюють. Висадка насіння бомбардувальником C-130 виявилася вдвічі дешевшою вартості посадки вручну.
«Обладнання, що використовується для створення мінних полів досить точне і може бути легко адаптоване для посадки дерев», – стверджує льотчик Пітер Сіммонс.
Сьогодні у світі налічується близько 2500 транспортних літаків С-130, які використовуються в 70 країнах, тому система доставки та посадки лісів може бути широко доступною.
Кожен такий спеціально обладнаний літак зможе «відбомбитися» по території, призначеної для посадки лісу, кілька разів на день, скинувши в цілому до 900 тисяч «зелених бомб», що містять в собі саджанці дерев.
«Це 125 тисяч дерев за один політ і близько 900 тисяч дерев в день», – розповідає представник компанії Lockheed Martin Пітер Сіммонс (Peter Simmons).
Конуси, що несуть в собі саджанці дерев, розроблені таким чином, щоб проникати на глибину, достатню для подальшого розвитку молодого дерева. Усередині них містяться добрива і матеріал, всмоктуючий вологу з навколишнього середовища, здійснюючи, таким чином, своєрідний полив рослин.
Матеріал конуса, незважаючи на міцність, починає розкладатися відразу ж, як він потрапляє в землю, дозволяючи молодому дереву пророщувати своє коріння в глибину, надійно закріплюючись на новому місці.
Лісовідновлення з повітря нічим не відрізняється від ручної посадки, але на болотистій та гірській місцевості воно буде набагато дешевшим і швидшим, а в багатьох випадках це фактично єдина можливість щось посіяти. Якщо все зроблено вірно, то відсоток успіху повітряної лісопосадки досягає 70%, а це близько 700 тисяч дерев на день – досить вдалий день для Планети, чи не так?
«Якщо ми збираємося боротися з глобальним потеплінням шляхом збору вуглецю в стовбурах дерев, нам потрібно висаджувати мільйони дерев на рік. І повітряна лісопосадка, ймовірно, єдиний шлях» – вважає керівник компанії Моше Аламар.
Такі зелені бомби можуть бути адаптовані під будь-який район, і заповнені насінням придатних рослин навіть для пустельних районів. Існує пілотний проект повітряної лісопосадки в Синайській пустелі в Єгипті. Також вивчаються можливості висадки дерев у Північній Африці, в тундрі Канади, Австралії та США.
За п’ять років компанія Lockheed Martin може висадити до 5 мільярдів дерев, цього достатньо для відновлення 500000 га лісів.