Міжнародна кліматична мережа CAN (Climate Action Network), членом якої є Екодія, опублікувала позицію, у якій закликає країни світу ставити більш амбітні цілі для протидії зміні клімату. Чинні плани зі скорочення парникових викидів, встановлені у національно визначених внесках (НВВ) країн, призведуть до потепління більш ніж на 3°C – що завдасть непоправної шкоди багатьом громадам, живим істотам та екосистемам.
Організації мережі вимагають швидкого та справедливого переходу від викопного палива до відновлюваної енергетики, щоб утримати глобальне потепління на прийнятному рівні – 1,5°C.
CAN закликає усі країни:
- У своїх оновлених НВВ відмовитися від видобутку викопного палива, а також будівництва та фінансування нової інфраструктури для галузі.
- Забезпечити процес справедливого переходу для працівників і громад, що задіяні у галузях викопного палива, із залученням усіх зацікавлених сторін на національному, регіональному та місцевому рівнях.
- Припинити будь-які субсидії чи іншу фінансову підтримку викопного палива.
- Заможні країни – першочергово припинити видобуток викопних енергоресурсів, а також підтримати у цьому процесі країни, що розвиваються.
“Наразі наша держава переглядає свою кліматичну мету (так званий Національно визначений внесок), яка стане орієнтиром у питанні зниження викидів парникових газів в Україні на наступні роки. Згідно висновків провідних науковців світу, у нас немає можливості відкладати дії щодо скорочення викидів та змін у використанні викопного палива. Тому вже зараз має бути прийнята амбітна мета, яка дозволить утримати глобальне потепління на рівні 1,5°С”, – коментує Євгенія Засядько, координаторка з питань змін клімату.
“Використання відновлюваних джерел енергії у всіх галузях є необхідною складовою енергетичної та екологічної безпеки в Україні та світі. Разом зі скороченням енергоспоживання та енергоефективністю, відновлювані альтернативи є рішенням для протидії зміні клімату. Вони також забезпечують нові робочі місця, розвиток місцевих громад, чистіше повітря, водойми та ґрунти. Більш амбітні цілі та дії з розвитку сталої енергетики мають бути серед ключових державних пріоритетів”, – підсумовує Тетяна Астахова, координаторка кампанії з розвитку відновлюваних джерел енергії, ГО “Екодія”
Завантажити позицію міжнародної мережі CAN:
Позиція CAN: Амбітні енергетичні цілі в рамках Національно визначених кліматичних внесків (PDF)
Екодія входить до членів мережі CAN EECCA разом із 47 іншими організаціями в регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.
Поділяєш позицію понад 1300 організацій із 120 країн і вважаєш, що Україна теж має активно переходити на відновлювану енергетику? Приєднуйся до кліматичного руху і ставай кліматичним активістом!
Контактна інформація:
Олександра, 068 119 31 03
Фото: Niels Ackermann / LUNDI13