Глобальна кліматична криза – це системна проблема, тож і її вирішення потребує системних кроків на міжнародному та національному рівні. Саме тому ми працюємо над тим, аби Україна впроваджувала амбітну кліматичну політику та скорочувала викиди парникових газів, що спричиняють зміну клімату та адаптувались до цих змін. Сильна кліматична політика – це серйозний виклик, але й разом з тим – це унікальна можливість для України стати на шлях сталого розвитку. Це можливість розвивати сучасні чисті технології, створювати робочі місця у нових секторах економіки, підвищувати комфорт українців у власних оселях, піклуватися про сьогоднішні та майбутні покоління – їхній добробут, здоров’я та навколишнє середовище.
В 2015 році Україна разом із 194 країнами світу підписала Паризьку кліматичну угоду – документ, яким усі підписантки погодилися зменшувати свій вплив на зміну клімату та не допустити підняття середньої глобальної температури вище, ніж на 1,5-2°С від доіндустріального рівня (середина ХІХ ст). Ми активно працюємо над тим, щоб наші зобов’язання за цією угодою, як і кліматична політика загалом, були амбітними і вели до реального скорочення викидів.
Ми брали участь у робочих групах, готували коментарі та рекомендації до проєкту НВВ, та вцілому до тем кліматичної політики, виходимо на акції та навіть підготували Дорожню карту кліматичних цілей України до 2030 року. У ній спільно з експертами з різних галузей та організацій пропонуємо ті цілі, які допоможуть секторам, що впливають на клімат, рухатися до кліматичної нейтральності.
Проводимо освітню роботу щодо важливості амбітної кліматичної політики в Україні. Окрім скорочення викидів важливою частиною нашої роботи є адаптація до зміни клімату, де ми виступаємо за включення заходів з адаптації до національних, секторальних та місцевих стратегій, та адвокатуємо ці зміни на державному рівні.
Хочете допомогти нам вплинути на владу та зробити політику більш дружньою до довкілля? Ви можете звернутися до уряду та закликати його скорочувати викиди парникових газів просто зараз.