З початку ескалації воєнних дій Екодія зосередилася, серед іншого, на інформуванні міжнародної громадськості про війну в Україні та кампанії проти росії та її інституцій.
Наші експерти пояснюють, що відбувається, проводять зустрічі, спілкуються з іноземними партнерами, ключовими особами та журналістами.
Так, Ольга Бойко, експертка з мережування ГО «Екодія», дала інтерв’ю CBS News, програмі корпорації СBS, яка входить до трійки найбільших телевізійних мереж США.
«Зрозуміло, що це війна, що живиться викопним паливом, адже російська економіка надзвичайно залежна від нього. Ми також знаємо, що там, де є викопне паливо та ядерне паливо, завжди поруч нерівність, забруднення та конфлікти. Я щиро сподіваюся, що коли ми будемо відбудовувати нашу країну після війни, ми зможемо натомість зосередитися на децентралізованій відновлюваній енергетиці, сталих практиках та природоорієнтованих рішеннях», — сказала Ольга Бойко.
Повне інтерв’ю ви можете переглянути за посиланням:
А Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО «Екодія», дав інтерв’ю газеті Deseret News, одній із найбільших на заході США. Також це інтерв’ю 22 рази передрукували інші ЗМІ, що входять у медійну корпорацію.
«Передусім Україні потрібні швидкі та руйнівні економічні санкції проти росії, особливо сфокусовані на її енергетичному секторі. По-друге, слід продовжувати надавати військову підтримку Україні, щоб ми могли перемогти у цій війні», – сказав Костянтин Криницький.
За його словами, Екодія, серед інших семи організацій членів коаліції «Енергетичний перехід», звернулася з відкритим листом до провідних політиків США з проханням припинити імпорт російського урану.
«США та Європейський Союз більше не повинні фінансувати російського державного ядерного гіганта «Росатом». Ми наполягаємо, що поруч із дискусіями щодо заборони російського викопного палива — газу, нафти та вугілля — не варто забувати про ядерне паливо, оскільки воно також фінансує війну», — сказав він.
Повністю інтерв’ю можна прочитати тут: deseret.com
Фахівчиня з адаптації до зміни клімату та з біорізноманіття Оксана Омельчук стала героїнею статті британського видання The Independent, якому розповіла про те, яку шкоду довкіллю завдають воєнні дії, руйнування та знищення інфраструктури.
«Мій справжній будинок у безпеці, але я відчуваю, що втрачаю свій дім», – сказала Оксана Омельчук.
Про величезний вплив бойових дій на дику природу та заповідні території, можливий вплив на міграційні шляхи птахів та ареали життя тварин в Україні можна прочитати у статті: independent.co.uk