Державна атомна компанія «Енергоатом» підписала меморандум з американською компанією Westinghouse Electric Company, за яким планує збудувати 9 нових атомних блоків в Україні. Це не перші плани будівництва нових ядерних потужностей – раніше, наприклад, «Енергоатом» хотів добудувати 2 блоки на Хмельницькій АЕС із чеською компанією, підконтрольною російському «Газпромбанку».
Розбудова зв’язків із американською ядерною компанією – це необхідний крок, аби позбутися зв’язків із російською компанією-терористом «Росатом». Наприклад, українські АЕС переводять на американське паливо, аби позбуватися залежності від росії. Однак плани на зведення нових блоків навіть із Westinghouse загрожують безпеці українців та українок , економіки та довкілля.
Тож ми запустили петицію до Кабміну, аби той доручив Міненерго переглянути це питання та відмовитися від будівництва нових блоків.
Зупиніть будівництво нових атомних блоків сьогодні, щоб не боятися через них завтра
Тобто будуючи нові блоки, Україна лише втратить колосальні кошти і час, які можна було б інвестувати у розбудову децентралізованої мережі відновлюваних джерел енергії (сонце, вітер, біомаса тощо). Вони вже є дешевшими та значно швидшими у будівництві, чистішими та безпечнішими для здоров’я і довкілля, і головне – доступними для будь-яких громад, спільнот та родин. Адже будь-яка школа, лікарня, багатоповерхівка чи підприємство може стати власником сонячної станції та забезпечувати себе світлом незалежно від мережі.
Читайте також:
Як підписати?
Якщо ви вже зареєстровані на сайті Кабміну, натисніть «увійти», введіть свою пошту та пароль. Якщо ви давно не заходили на сайт, система також може попросити вас підтвердити вхід через пошту – тоді вам прийде лист із посиланням, за яким треба буде перейти, аби мати змогу підписувати петиції. Процедура ж підписування цілком проста – натискаєте кнопку «Підписати» під діаграмою із кількістю підписів і готово.
Якщо ви користуєтеся сайтом уперше, вам необхідно зареєструватися:
1. Введіть усі необхідні дані у віконечка та натисніть кнопку «Отримати SMS код»
2. Після цього введіть код у віконце, поставте галочки у віконцях згоди та підтвердіть, що ви не робот
3. Далі натисніть кнопку «Переглянути реєстраційні дані».
4. Якщо ви помилилися у заповненні анкети, система вкаже ці помилки червоним текстом. Після виправлення неточностей, потрібно буде повторно ввести та підтвердити пароль, а також знов пройти перевірку на робота.
5. Якщо все заповнити правильно, ви побачите віконце із вашими даними. Перевірте, чи все правильно, і натисніть «Зареєструватися».
6. Після реєстрації ви зможете увійти на сайт за поштою і паролем, що вказали під час реєстрації. Під час першого входу система попросить вас підтвердити свою пошту. На вказану вами адресу прийде лист із посиланням для підтвердження.
Готово! Після цього ви можете впливати на рішення українського уряду кількома натисканнями кнопок. Почніть із підписання петиції проти нових атомних блоків.
А щоб стежити за успіхами петиції та іншими атомними новинами, підписуйтеся на нашу атомну розсилку.
Що робити, якщо сайт видає помилку?
На жаль, сайт Кабміну повільний та часто не справляється з тим, щоб зареєструвати користувачів одразу. Тож просимо набратися терпіння і не дозволяти поганому сайту забрати ваше право впливати на майбутнє власної країни.
Помилка 1. Не приходить СМС
Про цю помилку може повідомити або сам сайт, або ви просто не дочекаєтеся повідомлення із кодом. Ми з таким теж стикалися і через деякий час таки вдавалося отримати код. Тож у разі такої помилки рекомендуємо спробувати ще раз трохи пізніше.
Помилка 2. Ваш номер вже зареєстрований
Якщо ви певні, що це не так і ви реєструєтеся за своїм номером уперше, то скоріше за все, проблема не у номері. Нам вдавалося зареєструватися на сайті навіть попри цю помилку. Тож якщо ви увели всі свої дані, код із SMS, поставили усі потрібні галочки та натиснули «зареєструватися», і лише після цього отримали цю помилку – спробуйте перейти на вкладку «Вхід у систему» та увійти за поштою і паролем, які вводили під час реєстрації.
Найімовірніше, у вас так само попросять підтвердження через пошту, і після його проходження ви зможете все підписати. Якщо все ж у вас не виходить – не здавайтеся та спробуйте ще через деякий час.
Увійти на сайт також можна за допомогою інших систем ідентифікації, натиснувши на кнопку BankID. Якщо ви маєте картки в одному із цих банків або користуєтеся іншими способами накладання цифрового підпису, спробуйте увійти з їх допомогою, дотримуючись інструкцій.
Ці методи ми ще не тестували, тож не певні у їх надійності. Якщо ви стикнетеся з помилками, про які ми тут не згадали, або знаєте кращі рішення для описаних помилок – ми будемо раді доповнити цей текст порадами з вашого досвіду. Діліться ним з нами у будь-якій зручній для вас соцмережі.