Цього року ми отримали надзвичайно потужну підтримку від нашої волонтерської команди. Лише уявіть, до проєктів Екодії долучилися 94 волонтери та волонтерки з різних куточків України та навіть з-за кордону. Ми захоплюємося цими людьми, а тому хочемо, аби і ви знали про те, чим жила наша волонтерська команда у 2023 році.
З перших днів повномасштабного вторгнення команда Екодії фіксує потенційні випадки шкоди довкіллю, спричинені агресією рф. Із серпня 2022 року цю роботу на себе повністю перейняли наші волонтерки.
Зараз це команда з 13 людей, які за рік зафіксували понад 700 випадків шкоди довкіллю з відкритих джерел інформації та двічі дали інтерв’ю іноземним медіа на цю тему. Отримані дані лягли в основу декількох досліджень, допомагають розповідати про шкоду довкіллю від війни іноземній аудиторії, а також показують як масштаб завданої шкоди так і дозволяють розглянути окремі випадки.
Робота цієї команди повністю дистанційна, однак ми стараємося будувати дружні стосунки навіть на відстані: щомісяця зустрічаємося онлайн і щоразу сподіваємося, що зовсім скоро не буде нових випадків, які потрібно моніторити та фіксувати.
Аби окупанти не завдавали шкоди ні людям, ні довкіллю, найкраще що можна зробити — підтримувати Збройні сили України.
На цьому майже все літо фокусувалися наші волонтерки Таня Степурко та Катерина Косач. Вони підтримували збір Екодії на сонячні панелі для військових як тільки могли: поширювали плакати у закладах Києва, створювали контент для соцмереж та взяли участь у двох благодійних подіях.
Спільними зусиллями спільноти Екодії ми зібрали та передали 7 портативних сонячних панелей, які дозволяють військовим бути більш незалежними від стаціонарних джерел енергії та гучних генераторів.
На жаль, виклики принесені повномасштабним вторгненням, не скасовують проблем, які вже спричиняє зміна клімату.
Команда з 5 волонтерок понад пів року щотижня зустрічалася онлайн, аби дослідити особливості та переваги природоорієнтованих рішень, які є одними зі способів адаптації екосистем та інфраструктури до зміни клімату. Відібрані ними 10 простих та бюджетних рішень з користю доповнять територію приватного будинку чи багатоповерхівки, а також зроблять благоустрій та озеленення територій громад сталішими.
Аби ще більше людей закохалися у рішення, які дозволяють нашим містам бути адаптованими до екстремальних погодних явищ, як от хвилі тепла чи інтенсивні зливи — ми разом із волонтерками спланували та втілили цілу комунікаційну кампанію. Так підписники й підписниці Екодії дізналися, чому різнотрав’я краще звичайного газону, а водопроникні поверхні є сталою альтернативою асфальту. Отриманий у соцмережах відгук вселяє віру у те, що наші міста більше наповнюватимуться урбаністичними рішеннями, що сприяють добробуту людей та є дружніми до природи.
Що україніці та українки знають про атомну енергетику та як ставляться до перспективи побудови нових енергоблоків? Волонтерки Екодії запитали про це перехожих у київському парку Шевченка.
Оголошені українським Енергоатомом та американською компанією Westinghouse плани побудувати 9 нових атомних блоків змусили згадати про всі проблеми та недоліки цієї галузі енергетики. Під час вуличних інтерв’ю наші волонтерки розповіли про те, скільки може коштувати побудова лише одного атомного блоку, як довго може втілюватися такий проєкт та скільки насправді коштує енергія, вироблена атомними станціями.
Перегляньте відео у ТікТоці або ж Інстаграмі Екодії, щоб сформувати власне ставлення щодо цього питання.
Екодія об’єднує навколо себе дивовижних людей, які разом із нами діють заради збереження довкілля.
Наша Спільнота — це не лише волонтери та волонтерки, а й Друзі та члени/кині організації. Декілька разів на рік ми збираємося, щоб познайомитися та поспілкуватися на важливі для нас теми.
У вересні ми вирішили провести таку зустріч із користю — допомогти родині з міста Гостомель, чиє житло повністю зруйнували росіяни. За день толоки разом зі Сміливими відновлювати ми розібрали та вивезли близько 15 тон будівельного сміття. А у перервах між роботою разом зі співробітниками та співробітницями Екодії говорили про те, якою має бути стала відбудова України.
Що пов’язує кліматичну кризу та війну в Україні? Російське викопне паливо, яке досі складає вагому частину прибутку рф.
На цьому наголошували наші волонтери та волонтерки, приєднавшись до двох міжнародних акцій, аби чітко та гучно нагадати світові про те, що саме російські нафта, газ та вугілля фінансують війну в Україні.
Одна така акція відбулася під посольством Японії у Києві напередодні початку Саміту великої Сімки у Хіросімі.
Інша акція відбулася онлайн в межах глобальної ініціативи Global Fight to End Fossil Fuels. Щоб показати, на що йдуть гроші з купівлі російського викопного палива. Наша команда, волонтерки, підписниці та друзі з ГО «Еко-Буча» зробили фото на тлі руйнувань у своїх населених пунктах.
Важко вмістити такий насичений подіями рік в один матеріал. Адже у нашому волонтерському році був ще інфотур громадами Київщини, які реалізують проєкти сталого відновлення. І поїздка зі збору даних у деокупований Гетьманський національний природний парк, під час якої наш волонтер Данііл зафіксував на відео, як природа парку постраждала від дій окупантів. Ми також підтримали місцевих жителів/ок Полтавщини, які борються за право на чисту та безпечну воду через забруднення річки Псел, надіславши звернення до Полтавській ОВА.
Про кожну з цих активностей можна розповісти не одну захопливу історію! Якщо ви хочете стати частиною історії Екодії та екодіяти разом із нами, долучайтеся до потужної волонтерської команди Екодії!
Матеріал створено в межах проєкту «Посилення транснаціональної громадської мережі Ekonet по захисту клімату і довкілля», що здійснюється за фінансової підтримки фонду Bread for the World через Austausch e.V.